Chystáme

Srdce Sahary

Před tisíciletími, dříve, než se stala pouští, byla Sahara kvetoucím rájem. Z těch časů hluboko pod jejími písky, kamenitými planinami a vyprahlými skalami něco přežilo. Něco krvelačného a děsivého...

Z výzkumu dřeva prastarých japonských cedrů a antarktických ledových vrstev vědci zjistili, že roku 775 našeho letopočtu došlo ke katastrofě vesmírných rozměrů, která mohla smést lidstvo z povrchu Země. Jenže my jsme stále tady. A nikdo neví, co se tehdy doopravdy stalo.

Denis Scott se společně s přítelkyní Alyson vydává do Maroka, kde chtějí natočit dokumentární film. Proti své vůli jsou vmanipulováni do nebezpečné honby za zázračných artefaktem, který byl dávnou berberskou civilizací Garamantů uschován v hlubinách Sahary a jenž měl moc zničit celé armády. V patách jim jsou nebezpeční žoldnéři, sloužící mocné nadnárodní organizaci, které vede tajemný Španěl, muž s pohnutou minulostí, jenž je rozhodnutý svou misi dokončit za každou cenu. Nestřetávají se však jen s ryze lidským nebezpečím. V cestě jim totiž stojí nehostinná Sahara, písečné bouře, solná jezera a přízrační Kel Hadjelové, smrtelně nebezpeční tvorové z tuarežských legend. Navíc Denis zjišťuje, že nemůže věřit nikomu. Ani nejlepší přátelům. Podaří se jim nalézt artefakt jako první? A nezaplatí za to někteří tu nejvyšší cenu?


Alec Palmer
Srdce Sahary

2. vydání, 1. v nakladatelství Nemeton
Žánr: dobrodružný thriller/sci-fi
Obálka: Aleš Pitzmos s využitím obrázku z Pixabay.com
Počet stran: 386
ISBN: 978-80-908999-8-8 (pdf)
             978-80-908999-9-5 (ePub)
             978-80-88670-00-1 (mobi)

Cena: 199 Kč

Vychází 23. srpna 2024

Místa, co si pamatují

Anglie 14. století. Období vrcholného středověku, ale i temných legend, mýtů a pověr. Co když je na nich ale něco pravdy?

Baron William de Hornet, který je roku 1381 společně se svými muži vyslán potlačit rolnickou vzpouru, se ocitá v malé vesničce Brompton, která je již nějakou dobu sužována zvláštními mlhami, jež přinášejí zlé věci. Hlasy. Podivné bytosti. A smrt. Zdá se, že zřídlem těchto podivných jevů je oblast, kterou místní nazývají Mrtvé zahrady. William se proti své vůle musí střetnout s jejich duchy...

Ani pak však nemá pokoj – jeho žena totiž začne chřadnout a umírat na záhadnou nemoc. Aby ji vyléčil, musí se vydat na tajemný ostrov, který je prý prokletý. Zde stane proti svým nejhorším nočním můrám – a také se dozvídá hrůzou pravdu o minulosti své ženy.

William postupně přijímá své prokletí – které však může být i darem. Stává se z něj uznávaný bojovník s nadpřirozenými jevy, jemuž anglický král Richard II. svěřuje ty nejpodivnější úkoly. Musí se utkat s nemrtvými, vycházejícími z rašelinišť, a odhalit největší záhadu svého života – tajemství zelených dětí z Woolpitu.

William postupem času zjišťuje, že všechny jeho střety s nadpřirozenem mají jedno společné – odehrávají se totiž na místech, co si pamatují...


Aleš Pitzmos
Místa, co si pamatují

1. vydání
Žánr: historický horor
Obálka: Aleš Pitzmos s využitím obrázku z Pixabay.com
Počet stran: cca 200
ISBN: 978-80-88670-01-8 (pdf)
             978-80-88670-02-5 (ePub)
             978-80-88670-03-2 (mobi)

Cena: 149 Kč

Vychází 31. října 2024

© 2023 Všechna práva vyhrazena
Nakladatelství Nemeton
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!