Český James Rollins se vrací!

04.07.2023

Letos se nevrací jen Indiana Jones, ale i český James Rollins! Knihy Aleca Palmera (což je jeden z pseudonymů Aleše Pitzmose) jistě znáte z nakladatelství Alpress. Zde vycházely mezi lety 2008 – 2019. Jedná se o samostatné dobrodružné thrillery Démoni pralesa (mimochodem, ti vyšli letos ve vydavatelství Čti mi! i jak audiokniha) a Poslední klíč a o trilogii Scott & Rogers, jejímiž hrdiny, jak už ostatně název napovídá, jsou bývalý americký voják a kameraman Denis Scott a samorostlý a nonkonformní britský archeolog Eric "Jameson" Rogers. V románu Ztracené město zkoumají bájné indiánské osídlení Buritaca 200, ležící na srázných úbočích pohoří Sierra Nevada de Santa Marta v Kolumbii, v Srdci Sahary se vydají na road trip do středu největší pouště na světě, kde se má nacházet bájný artefakt berberského národa Garamantů, a v Kamenných strážcích společně odhalují mysteria Velikonočního ostrova, který je proslavený svými záhadnými sochami moai. Jak už jsme dříve prozradili na sociálních sítích, tyto tři romány se dočkají nového e-bookového vydání právě u nás, první z nich, Ztracené město, chytáme na příští jaro.


To však není všechno!

Aleš se nyní vrací ke svému pseudonymu Alec Palmer a my tak můžeme navázat na tradici, započatou v Alpressu. Před Vánoci (konkrétně 8.12.2023) se tak dočkáte úplné novinky, dobrodružného thrilleru s prvky sci-fi Smrtící červ, který se tak stává letošní třetí NEMETONSKOU knihou. Vyjde jako e-book a bude k dostání na Palmknihách, u zeleného mimozemšťana z Alzy, na Megaknihách, u Dobrovského, u O2, Vodafonu... no prostě všude!

Smrtící červ se odehrává v mongolské poušti Gobi a jeho hlavním hrdinou, jak už ostatně název napovídá, je zdejší bájný a nebezpečný kryptid, Olgoj chorchoj, jehož v našich končinách proslavil bohužel již zesnulý autor a badatel Ivan Mackerle. Tento tvor prý umí zabíjet na dálku. S ním (anebo lépe řečeno s nimi, protože jich bude víc...) se pak dostane do křížku česká paleontologická expedice, která vykopává dinosauří fosilie ve slavné lokalitě známé jako Bayan Dzak, Planoucí útesy. Střetnou se však s nebezpečím i ryze lidským – Mongolsko totiž leží v těsném sevření Ruska a Číny...

V pátek zveřejníme obálku z dílny sokolovského literáta a grafika Michala Březiny, která je skutečně peckoidní. Těšte se!

© 2023 Všechna práva vyhrazena
Nakladatelství Nemeton
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!