Ediční plán 2024

27.03.2024

Blíží se konec března, a tak je nejvyšší čas zveřejnit ediční plán Nemetonu na rok 2024. Minulý rok jsme vydali tři knihy, letos to budou dokonce čtyři a možná ani to není konečný počet...

Zejména se můžete těšit na nové vydání dvou dobrodružných thrillerů z pera Aleca Palmera, které už nejsou nějakou dobu na trhu. Dále jsme pro vás připravili vůbec první sci-fi povídku Aleše Pitzmose, kterou napsal v roce 2006 a v roce 2008 se s ní účastnil literární soutěže Cena Karla Čapka, kde tehdy skončila na 15 místě. Nebyla dosud publikována a Aleš jí pro účely vydání udělal nový "facelift", protože se samozřejmě od doby jejího vzniku literárně posunul někam jinam. Čtvrtou publikací pak bude jeho sborník hororových povídek, které budou provázány nejen tematicky, ale i postavou hlavního hrdiny. Povídky budou celkem čtyři, dvě z nich už jsou dávno na světě a byly již dříve publikovány v Kočasu či v žánrovém časopise XB-1, dvě budou fungl nové a Aleš je napíše přes léto.

Jak jsme psali výše, možná to není konečný počet. Zatím jsme ještě předběžně dohodnutí s jedním slovenským autorem na vydání jeho sci-fi novely, nicméně na ní ještě pracuje, čili nemůžeme slíbit, zda vyjde tento rok, anebo rok příští... A třeba ještě něco přibude, necháváme otevřená vrátka... Jen ještě dodáváme, že se ve všech případech jedná o e-booky, první tištěná kniha Nemetonu vyjde až příští rok.

Jednotlivými tituly včetně obálek a anotací vás zasypeme zítra a jsme zvědaví, jak se vám budou líbit. 

© 2023 Všechna práva vyhrazena
Nakladatelství Nemeton
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!